V Alice Springs nás ruka osudu svádí dohromady s nadšenými hráči geocachingu (viz www.geocaching.com) a šedými nomády ve dvou osobách. Jsou vybaveni skvělým Nissan Patrolem s velmi off-roadovým karavanem a hlavně otevřenou myslí a dobrou náladou.
Vrháme se s nimi dále do hloubi červeného centra a „keškujeme“ jako o závod. Během cesty s nimi jsme si ztrojnásobili dosavadní počet „kešek“.
Nocujeme v čarokrásném Duhovém údolí – Rainbow Valley.
Zkoumáme okolí a spatřená ježura se odmítá fotit.
V Stuart‘s Well náhodou – při hledání jedné z kešek – objevujeme světově proslulého zpívajícího dinga. Nejenže zpívá, ale dokonce při tom ještě hraje na piano. Viděli jsme na vlastní oči, vy můžete shlédnout alespoň na Youtube – http://www.youtube.com/watch?v=9Zl1Sk8XMVg&feature=related (nám hrál zcela sám).
Oodnadatta track nás nikoliv překvapivě zavádí do pouštní Oodnadatty a její slavné růžové občerstvovny.
Coober Pedy je největším světovým nalezištěm opálů. Vzhledem k nepředvídatelnosti těžby je tato provozována převážně jednotlivci. Základní výbavou je následující stroj.
Ruční fázi těžby jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži.
Na solných jezerech na půlce cesty mezi Coober Pedy a Adelaide jsme si zavzpomínali na řádění na bolívijském Salaru de Uyuni.
Čím blíže k jihoaustralskému pobřeží, tím více vody, tím hustší květinový koberec.
Více je i klokanů.
Pastviny jsou zelenější, objevují se ovce a pak i první pole.
V údolí Clare spatřujeme naše první australské vinice. Jaro v plném proudu, ale réva na své první lístky ještě čeká.
To ve Swan Valley nedaleko Perthu, kamžto jsme mezitím přeletěli letadlem z Adelaide, se vinice už začínají zelenat. Původně jsme chtěli do Perthu jet vlakem, ale vyšlo by to dvakrát dráž než letadlem...
Žádné komentáře:
Okomentovat